A következő néhány sor jelent meg a lapokban: „A Magyar Televízió jelenti, hogy Lénárd Judit, a tévé népszerű bemondója június 2-án tragikus körülmények között elhunyt.”
Lénárd Judit pályafutása gyorsan ívelt felfelé a Magyar Televíziónál, ahol 1957-ben kezdett dolgozni. Kiemelkedő tehetségének és karizmatikus személyiségének köszönhetően hamar a nézők kedvence lett. Munkássága alatt számos műsort vezetett, és egyre nagyobb elismerésben részesült. Nem csupán bemondóként, hanem szerkesztőként is dolgozott, és közreműködött különböző kulturális programok szervezésében.
Az 1960-as években azonban a Magyar Televíziónál is érezhető volt a politikai nyomás és a cenzúra. Lénárd Judit életét nemcsak a szakmai kihívások, hanem személyes problémák is nehezítették. Az egyik ilyen nehézség a házassága volt, amely a hírek szerint sok feszültséggel és konfliktussal járt. Férjével való kapcsolata egyre jobban megromlott, ami nagyban hozzájárult lelkiállapotának romlásához.
Az Újságmúzeum beszámolói szerint Lénárd Judit depresszióval küzdött, és úgy érezte, hogy nincs kiút a személyes és szakmai nehézségekből. Az önkezével vetett véget életének története máig rejtélyekkel övezett, és sokan találgatják, hogy valójában mi vezetett a végzetes döntéshez. Az akkori hivatalos tájékoztatás szerint baleset történt, de a valóság ennél sokkal összetettebb lehetett.
Lénárd Judit halála után a Magyar Televízió mély gyászba borult, és kollégái, valamint a nézők is megemlékeztek róla. Bár rövid élete alatt Lénárd Judit sokakat inspirált és nagy hatással volt a magyar televíziózásra, a tragikus vége mély nyomot hagyott mindazokban, akik ismerték és szerették.
Az ő története figyelmeztet bennünket arra, hogy a látszólag sikeres és boldog emberek élete mögött gyakran ott rejtőzhetnek súlyos lelki terhek és küzdelmek. Lénárd Judit emléke pedig tovább él a magyar televíziózás történetében és azok szívében, akiknek mosolya és eleganciája mindig emlékezetes marad.